Skip to main content

Židovský Spiš – kultura, která přežila v hudbě

| Aktuality

Hudební workshop, přednáška i jedinečný koncert. On-line přenos ze středověkého městačka Spišská Bělá v rezidenci průzkumníka židovské hudby, skladatele a hráče na cimbál Michala Paľka. V průběhu setkání  jsme se seznámili s historií a současností židovského života v moravsko-slezkém regionu a poslechli jsme si slova krakovského rabína.

Tento projekt je podporován organizací International @VisegradFund — www.visegradfund.org

 

PROGRAM18:30 – 19:45  Workshop, setkání, přednáška

 • Přednáška na téma židovské hudby na Spiši, vedená Michalem Paľkem, průzkumníkem židovské hudby, skladatelem a hráčem na cimbál. Setkání v Suce – tradičním stánku budovaném při příležitosti oslav židovského svátku Sukkot.
  http://mojseband.sk/
 • Diskuse s rabínkou Židovské obce v Ostravě a reformované společnosti v Krakově, umělkyní, divadelní režisérkou – Rabin Tanya Segal – na téma významu a zvyků svátku Sukkot. 
  http://www.kehila-ostrava.cz/rabinat
  www.tempel.pl
 • Setkání s lidmii židovské reformní spoločnosti regionu Ostrava, Opava, Krnov, kteří představili historii a současnost židovského života moravsko-slieszkého regionu a své snahy o jeho znovuvybudování. 
  http://beitsilesia.cz/
 • 20:00 Koncert ZIPSERIM – Hudební dedictví Židů na Spiši. Koncert židovské hudby uskupení Mojše Band včetně úvodního slova. 
  http://mojseband.sk/